БібліоЖиття



Заповіт колегам з майбутнього

 Я вірю, що настануть часи, коли в школі почнуть вивчати творчість місцевих художників, поетів, музикантів. Мистецтво - це підручник життя. Спілкуючись з мистецтвом, відвідуючи виставки, знайомлячись з пам'ятниками архітектури, діти відкривають безцінний досвід, починають бачити красу... Виховувати патріотів засобами народного мистецтва - ось шлях до виховання патріотизму в школі. Це заповіт для майбутніх поколінь працівників бібліотеки і, якщо знайдуться послідовники, буду їм щиро вдячна.


Пасха Христова - Великдень


  Людська історія включає в себе незліченну масу найрізноманітніших подій, які так чи інакше впливали на її хід і напрямок її течії. Частина з цих подій з тієї чи іншої причини було зафіксовано нами і передається з покоління в покоління, періодично підштовхуючи нас до тих чи інших процесів переосмислення та переусвідомлення нашої історії, культури і нашого поточного життя.
  Зайве нагадувати про те, що в полі нашого зору потрапляють тільки ключові моменти цих подій, значення яких ми намагаємося оцінити кожен по-своєму. Значення події, яка сталася близько пари тисячоліть тому - Воскресіння Ісуса Христа, Єдинородного Сина Божого, досі залишається не зовсім усвідомленим серед багатьох з нас. Ми сміливо можемо стверджувати, що в нашої людської мові не вистачить ніяких слів, щоб до самого кінця пояснити цей Безцінний Дар. Не придумано ще людьми таких виразів і словосполучень, почувши які недосвідчена особа раптом би усвідомила масштаби і всю міць того таїнства, яке вчинив для всіх нас наш Небесний Отець. Акт життєствердного порятунку всього людства, буквальне і точне виконання Своїх Божих обітниць, дарування нам перемоги над смертю і гріхом ...
  Опису цінності значення Воскресіння Христового для всіх і кожного присвячено безліч праць і монографій Святих Божих людей і вірних свідків, теологів та істориків. Це центральна тема для будь-якого християнина. І проте, доторкаються до розуміння цього лише ті, кому дано згори. Здавалося б, що може бути простіше того опису, який надав нам всім навіть сам Господь у Святому Письмі? І все ж, до цих пір знаходяться ті, які з особливою ретельністю оскаржують правду, як оскаржували їх батьки і діди. Грішному світу не вигідно, щоб широкі маси людей дізналися правду, так як вона звільнить людей від тягаря непокори до їх люблячого Отця і зробить їх життя повним всякого благого достатку та спокою. Не випадково ті, хто доторкнувся до пізнання Божого спасіння, прямують у слід Господа і прагнуть до життя тихого та спокійного.   
  Саме так сталося і ця велика подія. Христос Воскрес! Воістину Воскрес! Це було не зовсім публічним явищем, а й таємницею це назвати ніяк не можна.
За тиждень до Свого Воскресіння, входячи до Єрусалиму під оглушливе тріумфування безлічі народу, який чекав обіцяного Богом рятівного нового Царя, спасителя і месію, прямуючи в місто не на елітному скакуні, який належить згідно відповідного положення царської особі, а на осляті, Він викликав передчуття жаху ймовірного народного бунтарства з боку єрусалимських первосвящеників і старших, які намагалися зберегти свою хитку єдність і національну ідентичність перед поневолившими їх римлянами. Саме за це вони остаточно і захотіли позбавити Його життя. Від них було Богом заховане, Ким був Христос, Син з роду Давидового. Від усіх нас було приховано. Але по Воскресінні Бог не приховав це від нас. Він з’явився багатьом, чиї свідоцтва і дійшли до наших днів. Він пояснював і відкрив нам Велику Радість. Бог не покинув нас. Його любов не припиниться ніколи. Він відкрився нам у Христі і Духом Святим перебуває в вірних Йому направляючи і даруючи розуміння!
  «Христос Воскрес! Воістину Воскрес! »- Чуємо ми в цей день. Якби люди до кінця усвідомили суть цих слів, їх радості б не було меж. А умиротворення, яке вони б отримали для своєї душі, вистачило б, щоб більше не переживати ні про що, що могло б відібрати у них спокій і впевненість в житті й житті вічному! Для брехні більше б не залишилося місця. Але - всьому свій час.
У висновку можна лише підкреслити, що свято Пасхи Христової, за даними проекту DilovaMova.com, - центральне свято в багатьох національних календарях більшості шанованих країн світу. Приємно, що і в нашій країні цей День закріплений на законодавчому рівні, відзначається згідно наших традицій і нашої національної культури. Зі святом Вас і Ваші родини!


26 квітня 2021 року виповнюється 35-а річниця Чорнобильської катастрофи.


   Українці повинні завжди пам'ятати про жертви, які довелося понести внаслідок аварії на Чорнобильській атомній станції. І зробити все можливе, щоб історія ніколи не повторилася знову.
35 років із моменту трагічних подій на Чорнобильській АЕС. Аварії, яка призвела до однієї із найбільших техногенних та екологічних катастроф в історії людства. Цей день поділив життя багатьох людей на “до” та “після”, залишивши по собі глибокий відбиток у пам'яті.
 Аварія на Чорнобильській АЕС торкнулася життя кількох поколінь і завдала непоправних втрат. Спричинила забруднення навколишнього середовища, на довгі роки перетворивши територію довкола станції на зону відчуження. Катастрофа позбавила домівок тисячі людей. Проте найголовніше - трагедія забрала та покалічила людські невинні життя.
  Водночас Чорнобильська катастрофа також показала, наскільки великою може бути людська самопожертва. Кожен з нас має вшанувати цей безстрашний вчинок та прояв мужності ліквідаторів аварії. Самопожертва та хоробрість, яку вони продемонстрували, ніколи не будуть забуті й назавжди залишаться на сторінках історії.
 Сьогодні чергова річниця Чорнобильської катастрофи. 35 років... Але ця трагедія продовжується і сьогодні. Вона забрала багато життів протягом 35-ти років і продовжує забирати їх сьогодні. Людський фактор відіграв величезну роль у цій трагедії, тому ми повинні пам’ятати, що "мирний атом" залежить від нас. Кожен повинен пам‘ятати, що від кожного його кроку і кожної його дії може залежати не тільки його життя, а ще й життя тих, хто поруч, життя країни",
 Аварія на Чорнобильській атомній електростанції відгукнулася болем і стражданнями у мільйонів людей, завдала значних екологічних наслідків не лише для України, а й для всього світу. 26 квітня назавжди залишиться днем пам’яті та жалоби. В цей день ми схиляємо голову перед героїчним подвигом пожежних, військовослужбовців військ цивільної оборони та всіх тих, хто став на захист людства.

Колаж  "Чорна трагедія на кольоровій землі".
До 35-ї річниці катастрофи









«Книжки читай — успіху досягай!».
Всеукраїнський тиждень дитячого читання – 2021






   У незалежній Україні свято Всеукраїнського тижня дитячої та юнацької книги проходить в останній тиждень березня.
Бібліотекарі Запорізької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №100 провели низку заходів присвячених Тижню книги.
  Традиційно відкриття Тижня присвячується новинкам дитячої літератури, оформлена виставка «Книги з якими весело».
  А чи задумувались, яке місце у вашому житті займає гарна книга, як треба її берегти і шанувати? Герої наших улюблених книг завжди поруч з нами. Вони дуже різні – розумні, хоробрі і сміливі. Вони завжди ведуть нас за собою. І так буде повсякчас: і дорослими станете, а з вами назавжди залишаться ваші друзі-герої улюблених книг.
  Для учнів ГПД (вихователі Попова М.Л., Соколовська Т.Л.) в перший день свята проведена Година цікавої інформації «Царство української дитячої книжки», літературна вікторина «Чарівна країна фантазерів», за трилогією М. Носова про Незнайка та його друзів, перегляд мультиплікаційних пригод «Незнайка в Квітковому місті».
  Інтерактивна гра «Мандрівка країною Казки» принесла багато радості й задоволення дітям, а відео-вікторини привели дітей в захват.
  Захід «Я пізнаю світ: Інтелект-кафе» присвячений довідковій літературі для дітей, зокрема енциклопедіям «Я пізнаю світ», був проведений для наших учнів. Ці енциклопедії користуються популярністю в юних читачів і викликають прагнення краще пізнавати цей загадковий світ.
  Цікавим та веселим було залучення читачів до бібліотеки. Протягом усього Тижня проводилася акція «Приведи друга до бібліотеки», під час якої наші читачі мали власними силами повернути до книги своїх ровесників, однокласників. Діти з цікавістю і задоволенням прийняли правила акції, запрошували друзів до бібліотеки, а біля виставки «Я раджу прочитати своїм ровесникам…» робили рекламу прочитаній книзі.
  Гасло останнього дня Тижня «Читаємо від березня до березня» нагадуватиме учням про те, що книгу слід читати протягом усього життя.












2 квітня День народження Ганса Крістіна Андерсена

2 квітня виповнюється 216 років від дня народження Ганса Крістіна Андерсена (1805-1875 рр.) Датського поета, письменника-казкар, драматурга и романіста.





  Міжнародний день дитячої книги – свято, встановлене з ініціативи та за ухвалою Міжнародної ради дитячої книги. Відзначається щороку 2 квітня у день народження великого казкаря Ганса Крістіана Андерсена. Цим підкреслюється надзвичайно важлива роль дитячої книги.
  Дитячі книги вбирають у себе цілий світ: усе цікаве, що відбувається на світі, рано чи пізно в них потрапляє. Дивно, але література для дітей часто приводить в захват і дорослих. сама королева Великої Британії зачитувалась твором «Пригоди Аліси в Країні чудес» Л. Керрола, насолоджуючись вільною грою фантазії та гумору.
  В історії літератури мало знайдеться письменників, які б заслуговували на звання: «Великий казкар», «Добрий чарівник», «Король казок». В казках Андерсена живуть любов, добро, справедливість. Нас захоплюють звичайні та незвичайні пригоди, автор захищає ображених та вступає в боротьбу зі злом. Андерсен вчить нас розбиратися в людях, допомагає зрозуміти, що таке любов, правда, честь.
  Казки люблять всі. З раннього дитинства кожен з вас чув і прочитав безліч казок. Казки Андерсена чудові та неповторні. Ми мандруємо разом з Дюймовочкою на листі латаття, проходимо нелегкий шлях з Гердою, спостерігаємо за Каєм у палаці Снігової королеви та намагаємося йому допомогти, жаліємо Гидке каченя та відчуваємо гордість за прекрасного Лебедя. А як радіємо, коли бачимо перемогу Стійкого олов’яного солдатика!
  2 квітня 2021 року виповнилось 216 років від дня народження датського казкаря, романіста, поета і драматурга - Ганса Крістіана Андерсена. Казки Андерсена - це той дивовижний світ, який відкривається нам у дитинстві й супроводжує все життя.
  Цікаво, весело та захопливо пройшов цей день в Запорізькій спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів №100. Для учнів 3-В класу, класний керівник Литовченко Ю.О., бібліотекарі школи провели Літературно-музичне свято «Великий казкар землі Датської», інтерактивну гру «Вгадай казку». Бібліотекарі школи проводили, вікторини, брейн-ринги, конкурс малюнків «Мій улюблений герой» за казками Великого казкаря. Діти зробили селфі з улюбленою книгою. Дякуємо всім, хто прийняв участь у цьому святі.


           


                                
                      




















Мова - духовний скарб нації
21 лютого - Міжнародний день рідної мови

Найбільше і найдорожче добро в кожного народу - це його мова,
 ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця,
 в яку народ складає і своє давнє життя, 
і свої сподіванки, розум, досвід, почування
                      П. Мирний
  
  21 лютого Міжнародний день рідної мови. Ми представляємо вам книжкову виставку "Я мову рідну збережу й вінок їй виплету на славу!", на якій зібрали книги про українську мову, про культуру мови й мовлення, словники, цікаві факти про нашу мелодійну, неповторну українську мову. Знати, берегти і примножувати рідну мову - це обов'язок кожної людини. Запрошуємо вас відвідати бібліотеку та познайомитися з книжковою виставкою.




Урок-реквієм "Коли ви вмирали, вам сурми не грали..."

"Людина не для того створена,щоб терпіти поразки...
Людину можна знищити,але її не можна перемогти".
Е. Хемінгуей

   Сім років тому весь світ схвилювали події, які забрали життя понад сотні українців. Їх жертви стали початком великої трагедії, яка стала кровавою сторінкою української історії.
Цей День відзначається щорічно 20 лютого згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року "Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні". Саме в ці дні під час Революції Гідності протистояння між українським народом і тодішнім режимом досягло свого апогею. 20 лютого 2014 року загинула найбільша кількість активістів Євромайдану. У списках Героїв Небесної Сотні 107 осіб, 47 з них загинули 20 лютого. Список полеглих Героїв Небесної Сотні відкрився 22 січня 2014 року, коли від вогнепальних поранень під час сутичок у центрі столиці загинули активісти Майдану Сергій Нігоян та Михайло Жизневський. Того ж дня в лісі під Києвом було знайдено тіло зі слідами тортур активіста Юрія Вербицького. До 18 лютого 2014 року вже налічувалось 9 загиблих. З 18 по 20 лютого на Майдані загинуло найбільше людей – 78 осіб, після 20 лютого – ще 20.
Назагал - це день вшанування пам'яті за загиблими під час подій Революції Гідності у 2013-2014 роках.
19 лютого, напередодні 7-ї річниці вшануваня пам'яті Небесної Сотні, бібліотекарі ЗСШ №100 провели урок-реквієм для учнів 9-Б класу, класний керівник Сідорцова С.І., щоб в скорботі згадати людей різного віку, яких було вбито у мирний час ХХІ століття. Батьки, сини, доньки, матері загинули за нашу свободу і залишилися назавжди нашими захисниками, і тому вони - Небесна Сотня.
Сьогодні ми вшановуємо пам’ять Героїв Небесної Сотні — тих, для кого Україна, Свобода і Гідність були понад усе. Тих, хто мав вогонь у серці. Тих, хто під захистом дерев’яних щитів і озброєний лише бруківкою вийшов проти снайперських куль. Тих, хто загинув, щоб ми могли самі вирішувати, як жити на власній вільній землі.
Учні співпереживали, слухаючи події про які їм розповідали, перглядали відео тих подій, проникливо читали вірші, до сліз, до мурашок на щкірі....
В память про загиблих запалили свічку пам'яті і згадали всіх загиблих поіменно.
Тож вічна пам'ять і слава Героям Небесної Сотні.
Герої не вмирають!
Ми пам’ятаємо…








 









Небесна Сотня поіменно. Відео -  https://youtu.be/MYbN-e6YGVY

  20 лютого в Україні щорічно відзначають День Героїв Небесної Сотні згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року “Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні”. Цього дня вшановуємо пам’ять про тих громадян, завдяки яким змінено перебіг історії нашої держави. Більшість із них віддали своє життя під час подій Революції Гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року), інші загинули пізніше – у березні та квітні 2014 року, захищаючи ідеали демократії, обстоюючи права та свободи людини, європейське майбутнє України.
  Сумний список Небесної Сотні почав складатися 22 січня 2014 року, коли від вогнепальних поранень під час сутичок у центрі столиці загинули активісти Майдану вірменин Сергій Нігоян та білорус Михайло Жизневський. Того ж дня в лісі під Києвом було знайдено тіло львів'янина Юрія Вербицького зі слідами тортур. До 18 лютого 2014 року вже налічувалося 9 загиблих. У період із 18 до 20 лютого загинуло та отримало травми та смертельні поранення найбільше протестувальників – 80 осіб: 20 – 18 лютого, 12 – 19 лютого, 48 – 20 лютого. Після 20 лютого – ще 20. Усі вони ввійшли до пантеону борців за незалежність України.
  Задля утвердження свободи та демократії Герої Небесної Сотні пожертвували собою й цим змінили перебіг історії нашої держави.
  21 лютого 2014 року на Майдані відбулося прощання із полеглими, названими Небесною Сотнею, під час якого пролунала українська пісня “Плине кача...”, що стала реквіємом майданівцям. За однією з версій, автором вислову “Небесна Сотня” є поетеса Тетяна Домашенко, яка під враженням подій написала вірш “Небесня Сотня воїнів Майдану” (21–22 лютого 2014).

Особливо тяжко під час протистоянь сприймаються перші жертви. Адже спочатку гинуть найвідважніші, які перебувають у перших рядах. Під час Революції Гідності безпосередньо на барикадах Майдану першим загинув двадцятирічний Сергій Нігоян. Це сталося 22 січня 2014 року на вулиці Грушевського. Присвятою Сергію Нігояну став вірш Тетяни Домашенко «Борітеся – поборете…»:

Ти першим став у стрій в Небесну Сотню,
Відкрив рахунок Словом з «Кобзаря»,
І відлік смерті той невідворотний
Свинцем у груди Вічності вдаря.
У щире серце, сповнене любов’ю
До України вольностей святих,
Поцілив снайпер… І залився кров’ю
«Кобзар», щоб голос твій затих.
А він злетів так високо й могутньо,
Що цілий світ почув живі слова:
«Борітеся – поборете!» Майбутнє
Іде за нами. Правда ожива!
В день пам’яті Сергія Нігояна
Вся Україна свічами горить.
Пече Вірменії тяжка синівська рана,
А Сотня в Небі меч йому святить!


  Цей вірш написано 15 березня 2014 року, коли Небесна Сотня вже перебувала на небесах. Як же ж у нагоді стали ці мужні, самовіддані люди, які йшли із дерев’яними щитами під кулі снайперів. Адже Україна у ті часи як ніколи потребувала захисту. Саме Тетяна Домашенко стала автором терміну «Небесна Сотня».
28 липня 2014 року у Тетяни Домашенко народжується не менш вражаючий вірш «Герої не вмирають»:
Ми Сотнею пішли на Небо,
Прийшла пора – йдемо з небес.
В тяжку годину, в мить потреби
Господній Дух у нас воскрес.
Смерть об’єднала Воскресінням
Героїв, страчених в бою.
В кривавих ранах біль терпіння
За долю в рідному краю.
Ми не померли. Разом з вами
В боях ми на передовій
З вогненно-сяйними мечами,
У війську Божому наш стрій.
Ми чуєм клятви побратимів:
«За Україну, за народ!» –
Святая Віра незборима
Серця підносить до висот.
Цей клич: «Герої не вмирають!»
З’єднав і мертвих, і живих.
Уже ніхто не подолає
Народу воїнів святих.

Нікого не залишає байдужою поезія Тетяни Домашенко. Адже вона про наших сучасників, про історичні доленосні події в Україні. Й одразу приходить усвідомлення що саме нашому поколінню випала велика честь творити майбутнє України.



Вірш від курсантів ДДУВС: https://youtu.be/_YHIbVPTxpo

 https://nebesna.pravda.com.ua/ - ЦЕ САЙТ-РЕКВІЄМ, ПРИСВЯЧЕНИЙ ТИМ, ХТО ЗАГИНУВ НА МАЙДАНІ У БУРЕМНІ ДНІ ЄВРОРЕВОЛЮЦІЇ. ГЕРОЇ НЕБЕСНОЇ СОТНІ ПОВСТАЛИ ПРОТИ НАСИЛЛЯ, НЕСПРАВЕДЛИВОСТІ ТА БРУТАЛЬНОГО ЗҐВАЛТУВАННЯ СВОЄЇ КРАЇНИ… КОЖЕН ЗДІЙСНИВ ОСОБИСТИЙ ПОДВИГ — ВІДДАВ НАЙЦІННІШЕ — СВОЄ ЖИТТЯ ЗАРАДИ НОВОЇ УКРАЇНИ. ВІЧНА ПАМ'ЯТЬ ГЕРОЯМ! ІСТОРІЇ ДЛЯ ЦЬОГО САЙТУ ПИСАЛИ УКРАЇНСЬКІ ЖУРНАЛІСТИ. ПИСАЛИ ДЛЯ ТОГО, ЩОБ ГЕРОЇ НЕБЕСНОЇ СОТНІ ОЖИВАЛИ ТУТ... ПИСАЛИ, АБИ РОЗПОВІСТИ, ЧИМ ЖИЛИ ЦІ «ВОЇНИ СВІТЛА». ЩО ЛЮБИЛИ. У ЩО ВІРИЛИ. ЗА ЩО СТОЯЛИ НА МАЙДАНІ. 

Вічно живий голос!






Як я умру, на світі запалає

Покинутий вогонь моїх пісень…

Леся Українка

  Верховна Рада України ухвалила постанову № 5675-д про урочисте відзначення 25 лютого 2021 року 150-річчя від дня народження видатної української письменниці, громадського діяча, найвідомішої жінки давньої та сучасної України Лесі Українки.
  25 лютого Україна і вся літературна спільнота святкуватиме цю знаменну подію. Лесю Українку називають геніальною дочкою українського народу, красою і гордістю нації, духовним вождем української інтелігенції. Леся Українка – геній української літератури. Вогонь її пісень палає уже понад століття.
  Лариса Петрівна Косач - геній української літератури, що входить в умовну тріаду Шевченко - Франко - Українка.
  З 1 по 28 лютого 2021 року в Запорізькій області розпочалась мережева акція "Вічно живий голос!" до 150-річчя від дня народження видатної української письменниці Лесі Українки.
  Бібліотекарі та учні школи також долучилися до цієї акції. Пропонуємо Вашій увазі відеоролики з виступом наших дітей.


https://youtu.be/dsqOcha6lD8 - Ліза Придорожко, "Безсонна ніч", Даша Завалій, "Стояла я і слухала весну".

https://youtu.be/Me277XIwkgc    - Марина Бабка, "Конвалія".



https://youtu.be/AwAYg1VW10U - Гайдар Богдан, "На зеленому горбочку".


Якщо вас цікавить творчість письмениці, завітайте до шкільної бібліотеки Запорізької сеціалізованої школи І - ІІІ ступенів №100 і ознайомтесь з книжковою виставкою-переглядом "ДУШЕЮ ЩИРА УКРАЇНКА".

                                                                                 

                                                                                                                                         

1 лютого – Всесвітній день читання вголос.

                                                                                                                    



 Вже протягом 11 років у різних країнах світу відзначається Всесвітній день читання вголос (World Read Aloud Day). Це свято 2010 року започаткував міжнародний освітній проект «LitWorld».
 Учасники акцій, присвячених цьому дню, обирають книжку на свій смак, знаходять зацікавлену аудиторію і просто читають вголос. Цю ініціативу вже підхопили мешканці 173 країн.
 Цьогоріч Всесвітній день читання вголос припадає на 1 лютого.
Свято спрямоване, щоб спонукати молоде покоління до читання книжки вголос разом із другом або друзями, обговорювати зміст твору, ділитися враженнями та думками стосовно прочитаного. Воно має надихати дітей і дорослих просто більше читати і спілкуватися між собою. До того ж, таке заняття не тільки сприятиме тому, що дитина читатиме більше книг, а також поповненню її словникового запасу. Читаючи більше книжок, діти отримують шанс відкрити для себе нові ідеї та цілі світи, про існування яких вони навіть не здогадувалися.
 Наукові дослідження доводять — простий ритуал читання казки на ніч дасть дитині змогу стати значно розумнішою, добрішою та кмітливішою.
За статистикою, батьки дітей старшого віку читають їм значно менше, або й узагалі перестають це робити в початковій школі, адже дитина вже вміє читати сама.
 Але насправді рівень читання очима в дитини часто відстає від рівня розуміння тексту на слух.
 Читання допомагає дитині отримати емоційний досвід. Уміння зрозуміти точку зору іншого, його мотиви — дитина психологічно розвивається, поки їй читають.
Під час читання мозок проявляє сильну активність в тих частинах, які пов’язані з розповідним розумінням і візуальними образами.
 Коли дітям розповідають про єдинорога, який скакав на хмаринці, дитина вмикає уяву: уявляє хмаринку, малює подумки єдинорога і навіть створює якусь схему його танцю. Для мозку є багато цікавої роботи.
 Так, серед усіх занять, якими ми можемо порадувати дітей, читання — одне з найбільш чудових. Воно захоплює. Переміщує нас у просторі та часі. Дає змогу зупинятися та спілкуватися, сміятися та сумувати, обійматися або стояти на руках. А крім того, ви в процесі працюєте живою рекламою читання. Тож читайте дітям навіть тоді, коли вони вже навчилися читати, щоб і вони в подальшому житті читали своїм дітям.


Як долучитися до святкування Всесвітнього дня читання вголос:

1. Оберіть книжку.

2. Знайдіть зацікавленого друга / друзів.

3. Читайте вголос.

4. Сфотографуйте найцікавіші моменти з заходу та розмістіть фото у соціальних мережах із мітками #WorldReadAloudDay #Всесвітній_день_читання_вголос #Читаємовголос.

Учні нашої школи також долучилися до цього цікавого і важливого заходу.

























А ця чудова добірка книг на нашій виставці буде вам у нагоді.

 

 Волі народної дзвін 
 До дня пам’яті Героїв Крут

  29 січня 2021 року в Україні відзначається річниця бою під Крутами, котрий для українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.
На початку січня 1918 року більшовики встановили контроль у Харківській, Катеринославській та Полтавській губерніях та розгорнули наступ на Київ. Наступ більшовицькі війська вели двома групами: одна вздовж залізниці Харків-Полтава-Київ, друга — у напрямі Курськ-Бахмач-Київ. 24—27 січня 1918 року запеклі бої розгорнулись за станцію Бахмач.
  Українські війська змушені були залишити Бахмач і відступити до станції Крути.
На підкріплення українських частин в Крути було направлено Першу Українську юнацьку (юнкерську) школу ім. Б. Хмельницького у складі чотирьох сотень (400—450 курсантів та 20 старшин (офіцерів). До юнаків школи приєдналась перша сотня (116—130 осіб) новоствореного добровольчого Помічного Студентського куреня січових стрільців. До курсантів юнацької школи, студентів і гімназистів приєдналося ще десь до 80 добровольців з підрозділів місцевого Вільного козацтва із Ніжина.
  У Крутах 29 січня 1918 року перебувало від 420 до 520 українських воякiв і юнакiв та студентiв, якi мали на озброєнні до 16 кулеметів та одну гармату на залiзничнiй платформi. Впродовж усього дня вони вели бій за станцію з більшовицькими військами загальною чисельністю понад 3000 осіб, в їх числі 400 балтійських матросів. Після запеклого багатогодинного бою українські війська організовано відступили.
  За сучасними підрахунками втрати українських військ під Крутами оцінюють у 70—100 загиблих. Серед них — 37—39 вбитих у бою та розстрiляних студентiв i гімназистів.
Втрати бiльшовицьких вiйськ пiд Крутами були значними, сягали тільки вбитими 300 воякiв.
Затримавши ворога на чотири дні, київські юнаки дали змогу укласти Брест-Литовський мир.
  На роковини бою під Крутами 29 січня 1919 року до Аскольдової могили героїв прийшли студенти й гімназисти. Вони дали клятву на вірність Україні, на вірність тим ідеям, за які життям заплатили герої.
  Крути, без сумніву, були, є і будуть однією з героїчних сторінок нашої історії. Вони стали початком нової доби в історії України.
Вбібліотеці школи чимало історичних книг присвячених даній тематиці які яскраво висвітлюють історію національно-визвольній боротьбі в 1917—1921 роках. 



Студентів-воїнів, які боролися за свою державу, оспівували поети у всі часи.


Павло Тичина — Пам’яті тридцяти (1918)

На Аскольдовій могилі
Поховали їх –
Тридцять мучнів українців
Славних, молодих…
На Аскольдовій могилі
Український цвіт! –
По кривавій по дорозі
Нам іти у світ.
На кого посміла знятись
Зрадницька рука?
Квітне сонце, грає вітер
І Дніпро-ріка…


Історична відео-хвилинка: https://youtu.be/Srm9JzntfDg
               

                 27 січня у всьому світі відзначається День пам’яті жертв Голокосту.

  Саме в цей день у 1945 році було звільнено в’язнів найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцімі.
На сьогодні Голокост - це уособлення людських страждань і абсолютного зла, універсальний символ трагічної події для всього людства.
 Людська пам’ять не повинна забувати про мільйони ні в чому не винних євреїв і представників інших національностей, про чоловіків, жінок і дітей, яких було знищено варварськими методами в роки другої світової війни.
 До цієї скорботної дати в бібліотеці школи організовано виставку-пам’ять «Голокост - лихо століття».  
  Зберігаючи пам’ять про невинно загиблих, ми прагнемо до того, щоб світ ніколи не допустив повторення цієї жахливої сторінки історії.






                             
«Вічно живий голос!»

 З 1 по 28 лютого 2021 р. Запорізький інститут післядипломної педагогічної освіти оголошує проведення мережевої акції «Вічно живий голос!» до 150-річчя від Дня народження видатної української письменниці, найвідомішої жінки України – Лесі Українки.


Детальніше: http://bit.ly/3a3yFab

Шановні учні, вчителі, батьки!!!


Якщо твори Лесі Українки знаходять відгук у вашій душі,
тоді ця акція для ВАС!

ЗАПРОШУЄМО ДО УЧАСТІ!


                                    

       ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ МІСЯЧНИК ШКІЛЬНИХ БІБЛІОТЕК 
2020



ГАСЛО МІСЯЧНИКА






   З 1 по 31 жовтня в рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек, починаючи з 2014 року, започатковано щорічне проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек (наказ МОН України від 12.08.2014 № 931).Сьогодні, коли на всій планеті під впливом людини відбулися помітні зміни як живої, так і неживої природи, дедалі більшого значення набуває гармонійна взаємодія суспільства і природного довкілля, оскільки людина отримує від природи все необхідне для життя: енергію, продукти харчування, матеріали, черпає в ній емоційну й естетичну наснагу. Тому вкрай необхідна не лише чітка стратегія охорони природного середовища та посилення контролю за природокористуванням, але й добре продумана система екологічної освіти й виховання населення. 

     З 1 жовтня в ЗСШ І-ІІІ ступенів №100 традиційно розпочався Місячник шкільних бібліотек.  Бібліотека  працювала згідно Плану проведення заходів Місячника. 
 З першого жовтня в нашій школі стартував Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом "Шкільна бібліотека та екологічна просвіта учнів".
 Екологічне виховання є актуальною проблемою сьогодення. Саме тому прищеплювати любов та турботу до довкілля треба з дитинства.
  Бібліотека різнобічно висвітлює події за допомогою різноманітних форм бібліотечної роботи: цикли бесід, книжкові виставки, години спілкувань, участь у різноманітних акціях.
 Світ, у якому ми живемо, красивий і неповторний. Кращим і досконалішим мають робити його люди, котрі дістали у спадок від попередніх поколінь щедрі землі, повноводі річки, казкові гори, моря, лісові масиви.
 Людський розум, що спричинив розвиток науки і техніки, допоміг проникнути у незнані раніше таємниці природи, в приховані процеси життя рослин і тварин. Природа – невичерпне джерело, з якого людство щедро черпає з початку свого існування і черпатиме у майбутньому. 
 У XXI століття людина повинна увійти з новою екологічною філософією, згідно з якою вона є частиною єдиної людської родини і вижити людство може лише за умови, що кожний,у будь –якому куточку планети, дбатиме про збереження й захист природи, не тільки піклуючись про власне життєзабезпечення, а й думаючи про майбутні покоління.


МІНІ-ЗВІТ

ВИСТАВКА-ІКЕБАНА

   Перший подих осені – просто щастя після спекотного літа. Осінь – це час пити чай, їсти печиво і закохуватися в нову книгу. Час будувати теплий будинок з ковдри і читати добрі книжки. Жовтень! Ах, цей бунтівний і сумний місяць. Дивись, як від зустрічі з ним зашуміло листя. У жовтні світ охоплений полум’ям…
   А ще це час для творчості. Ось і наші маленькі та творчі читайлики зробили дуже цікаві та яскраві поробки з природних матеріалів.






























ЩО ТАКЕ АПСАЙКЛІНГ? 

     Апсайклінг – це не просто переробка старих речей, а виготовлення із них нових. Він передбачає повторне використання вживаних речей. Це потрібно, щоб зменшити виробництво і його вплив на зміни клімату, а також кількість відходів і ресурсів, які йдуть на їхню переробку.
   Апсайклінг дає можливість по-новому подивитись на непотріб і мотлох, який точно є в більшості домівок. Цей процес не тільки дає причину влаштувати глобальне прибирання, а й придумати і створити щось нове та гарне з речей, яким місце на сміттєзвалищі.
   Для учнів 5-Б класу був проведений майстер-клас "Апсайклінг. Для сміття - нове життя"














"Земля - наш дім".
Під такою назвою пройшов захід для учнів школи.







Екоерудит
"Природа навколо нас"

Турнір знавців природи


Мабудь, не знайдеться у світі такої людини, яка б не любила природу! Одні милуються барвами осіннього лісу, другі обожнюють високі гори та бурхливі ріки, треті в захваті від простору степу.  Погіршення екологічної ситуації примушує нас вивчати й оберігати природні багатства. 
 Формувати екологічні знання учнів, уміння самостійно збирати інформацію й аналізуати її, сприяти розвитку в учнів активної громадської позиції щодо збереження рослинного і тваринного світу планети, виховувати людяне ставлення до природи, одне з головних завдань шкільної бібліотеки.
 Екологічний турнір був проведений для учнів 4-Б класу, де діти змогли продемонструвати свої знання про природу. Адже любити природу означає вивчати її, спостерігати за нею.





 












ЕКОЛОГІЧНА АКЦІЯ "ЗДАЙ МАКУЛАТУРУ - ЗБЕРЕЖИ ДЕРЕВО!"

Жити в стилі еко вчить бібліотека!

   В школі уже багато років проводиться акція "Шкільний макулатуринг". В цьому році він проходив під гаслом "Здай макулатуру - збережи дерево!" На кошти, за здану макулатуру, фонд бібліотеки поповнився новими книгами для наших маленьких читачів.


















Фотоконкурс "У світі дивовижної природи"
Фотороботи учнів 9-11 класів











Виставка-інсталяція
"Ходить Гарбуз по городу..."

   Для наших традицій гарбуз - то не просто так. Він герой багатьох приказок, народних пісень. А вже отримати гарбуза, тобто, дістати відмову при сватанні, то був найстрашніший сон для парубків! (Не один слав їй старостів, Та з гарбузом остався (П. Грабовський).) 
  Ось тому нам, бібліотекарям школи  захотілося показати саме наш, український гарбуз: веселий, яскравий. А для цього ми організували виставку-інсталяцію під назвою "Ходить гарбуз по городу" (як у відомій пісні). 
 Стали прикрашати гарбузи. І це виявилось так захоплююче, що кожному захотілося власноруч розмалювати і прикрасити гарбуза: і господаря, і його дружину - красуню, і діточок-гарбузят, та родичів, яких чималенько. Ще й читачі до цього процесу залучилися. А потім всі фотографувалися на згадку. 
  От і вийшла така собі весела українська гарбузова родина!  Себе показати і на людей подивитися. А поряд - предмети побуту: дер'евяні ложки, козацька люлька. І, звичайно ж, книги та цитати про гарбуз, а ще уривок з відомого твору Г. Квітки - Основ'яненка "Сватання на Гончарівці". 
Вийшло дуже позитивно. 
Якщо хочете покращити свій настрій, а ще й гарну книгу почитати, приходьте до нашої бібліотеки. Будем раді Вам.










"Стрімко світ міняється - КНИГА@ залишається"



Прищепіть людині
смак до читання 
та дайте можливість 
читати, і ви неминуче 
зробите її щасливою...

ДЖ. Хершел

Реклама книг про тварин.

  Книжки дають можливість людям об'єднуватися. Приміром, коли батьки читають своїм дітям. А для дітей книжка - це щось тактильне, щось, що вони можуть буквально побачити. Побачити ті історії, що у них ховаються. Тому дітям подобається розглядати малюнки. У книжках діти можуть побачити самих себе, наче у дзеркалах, і водночас, наче у віконечках, вони можуть бачити інших людей.




Віртуальна виставка «Збережемо дивосвіт Землі!»

«Пам’ятайте, що у рослин і тварин немає депутатів, їм нікому писати і скаржитись, за них немає кому заступитися, окрім нас людей, які населяють планету.»
Джеральд Даррелл


Віртуальна виставка створена для ознайомлення учнів, викладачів та всіх бажаючих з книгами, які є в фонді бібліотеки і якими можна користуватися.


Відео-Звіт 
Місячника шкільних бібліотек Запорізької спеціалізованої школи І -ІІІ №100.




Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек 2019

"Бібліотека Нової української школи - простір для освітніх можливостей кожного учня"

Картинки по запросу шкільна бібліотека нової української школи





   Шкільна бібліотека – осередок культурно-пізнавального поступу дитини. В умовах Нової української школи шкільна бібліотека повинна допомагати самостійному розкриттю, пізнанню, всевираженню дитини. Бібліотека – осередок щирого спілкування з книгою. Вся діяльність шкільної бібліотеки підпорядкована створенню сприятливого простору для розвитку читацькиї компетентностей та уподобань дітей. 
На початку жовтня в ЗСШ І-ІІІ ступенів №100 традиційно розпочався Місячник шкільних бібліотек. Книжковий джампінг «На старт! Увага! Місячник шкільних бібліотек!» дав старт Місячнику. 
  Саме тому, на початку жовтня в ЗСШІ-ІІІ ступенів №100 традиційно розпочався Місячник шкільних бібліотек.: книжкові виставки, бібліотечні уроки, бесіди, лялькова вистава, флешмоб, майстер-класи з декоративно-прикладного мистецтва – рукоділля, азів орігамі, бісеру, майстер-клас з виготовлення книжкових аксесуарів «Бібліотечні витребеньки», бібліо-кафе, творчі зустрічи з письменниками, поетами, видавцями Запорізького краю, інтерактивні кардмейкінги, та ще багато цікавого. 
  Старшокласники провели смайл-опитування: «Якої бібліотеки потребують читачи?», «Чи є майбутнє у книжок та бібліотек?», «Якою ви бачите сучасну шкільну бібліотеку?». Протягом місяця тривав конкурс слоганів, плакатів «Ти читаєш? Ти кращий!». 
  Для любителів читати оголошено фотокрос «Моє хобі – читання». Для всіх бажаючих в бібліотеці була підготовлена книжкова виставка сучасної української літератури "Її величність українська книга", презентація нових книг, огляд нової літератури. Діти знайомляться з літературою, яка є в бібліотеці. 

   Зацікавити учнів книгою, читанням, виховувати бажання поповнювати свої знання, розвивати пізнавальні й творчі здібності, уяву й фантазію – ось мета  спілкування з дітьми.

Місячник триває…

Осінь… Чарівна, золота пора року. Вона дарує багато можливостей для творчої людини. Ось і наших дітей вона надихнула на творчість. Учні 5-Б та 5-В класів, зробили чудові поробки з матеріалу, подарованих цією чарівницею. Виставка дитячих поробок «Карнавал осінніх барв».





Майстер-клас з виготовлення книжкових аксесуарів 
"Бібліотечні витребеньки"

   Добрі книжки залишаються найдорожчим скарбом для кожної родини. На жаль найулюбленіші втрачають свій первозданний вигляд, і частіш за все страждає обкладинка. На майстер-класі «Книжкові витребеньки», бібліотекарі школи розповіли учням як подарувати « друге життя» улюбленій книжці, зробивши обкладинку своїми руками. Старі книжки вдяглися в нове вбрання. Кожен учень навчивсь самостійно робити суперобкладинку для своєї улюбленої книги. Тут і обкладинки зі старовинною вишивкою, і обкладинки у вигляді картини мариністів, а також є створені у техніці айрис-холдинг.
   Не забули ми й про важливий атрибут читання - книжкову закладку. Сучасні закладки вражають своєю різноманітністю та варіантами виконання. Їх виготовляють у вигляді казкових істот, великих скріпок, простягнутих долонь, просто веселих та яскравих малюнків. Варіантів безліч… Для їх створення використовуються різні матеріали (навіть є із нержавіючої сталі). Закладки зроблені на майстер-класі мали національний колорит, що розширює уявлення про країну, історію, художню культуру нашого народу, його традиції та естетичні вподобання.
   Читач нашої бібліотеки, художник Валерій Соловйов, намалював дітей закладки-куточки в національному стилі. Бібліотекарі запропонували дітям обрати собі варіант, який найбільше сподобався, і розмалювати.
Майстер – клас виявився цікавим і корисним. Розходились всі в піднесеному настрої, з власноруч зробленими шедеврами. Бібліотека завоювала нових прихильників, які чекають нових зустрічей з присмаком книги. 


















   Творча зустріч з запорізьким співаком, композитором-піснярем Анатолієм Сердюком

«Я співаю для Вас».





   

Бібліо-кафе «Кохання і рифи життя». Зустріч з видавцем Ольгою Меркуловою, поетом Ігорем Корсаром, бардом Юрієм Ланєєвим - виконавцем пісень на вірші Ігоря Корсара.



               
 
 


 


  «Кожен з нас, дорослих, був колись дитиною».
Під такою назвою пройшла цікава зустріч учнів 3-В класу з запорізьким дитячим письменником Олексієм Чабановим.
  Зустріч була дуже цікава й пізнавальна. Діти попрохали Олексія частіше приходити до них на гостини. А бібліотека отримала в подарунок сім нових книг письменника. Дякуємо, Олексію! Творчого натхнення Вам!

























Для мене в світі ти одна, моя чарівна Україно!

Літературно-музична година

  Під такою назвою пройшов захід для старшокласників.  Святою для кожної людини є земля, де вона зробила перший крок, вімовіла перше слово, почула мамину пісню-колискову, пішла стежиною до школи. Ці почуття вічні... Вистрадавши, виборовши волю, Україна має нині свої державні символи: герб, прапор і гімн, народні символи: верба і калина, вишня і дуб, барвінок і чорнобривці, вишиванка і рушники...

Державні та народні символи моєї країни





Україна - соборна, незалежна...







Зустріч з поетами Запоріжжя
   

   Наша бібліотека тісно співпрацює з Центром національних культур «Сузір’я» Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки. Щороку у березні світ відзначає Всесвітній день поезії.
 Щоб привернути увагу суспільства до поезії як до джерела відповідей на багато питань людства, як до мистецтва, повністю відкритоголюдям, на 30-ї сесії ЮНЕСКО у 1999 році було прийнято рішення: 21 березня кожного року відзначати Всесвітній день поезії.
 Всесвітній день поезії відзначається і в Україні. У відривному «Українському народному календарі» він уперше з'явився 2004 року.
 Немає відповіді на питання, в чому секрет поетичних чарів. Поезія залишається загадкою. Тим більше вона вабить читачів. Навіть той, хто кричить: “Не люблю віршів всіляких поетів!”, мабуть, просто не читав шедеврів. Інакше обов'язково знайшов би собі поетів до душі.
Бібліотека нашої школи приєдналася до святкування.
 21 березня бібліотекарі школи Павлова Т. П., Шаповалова Н. М., учні 10-Б класу, та класний керівник Короленко О. Г. побували на зустрічі з поетами Запоріжжя.
 Зібралися, ті хто любить, розуміє і цінує поезію. Саме вона, поезія, була господинею зустрічі, а довгоочікуваними гостями були вірші. Зустріч мала формат літературно-музичної вітальні.
 Вітальню відкрила Ольга Меркулова, видавець ООО «Плюс 73». Розповіла про своє видавництво, представила поетів, книги яких друкує її видавництво.
 Красильников Володимир, Євдокимова Ірина, Літош Наталія, Корсар Ігор, Грінберг Євген читали свої вірші про жінку, про природу і звичайно ж про кохання і щастя, звучали гуморески.
 Запорізький бард Козеревський Володимир під акомпанемент гітари виконував пісні на вірші цих поетів.
 Діти з задоволенням слухали вірші і пісні, підспівували. Автори подарували бібліотеці збірки своїх віршів.
 Після зустрічі, працівники бібліотеки провели екскурсію по залу «Рідкісних книг».



Поет Володимир Красильніков читає свої вірші


Володимир Козеревський і поетеса Наталя Літош






В залі "Рідкісних книг"










                     Слухаємо поезію

Комментариев нет:

Отправить комментарий